Бульвар Свободи 10
м. Вінниця
Пн- Сб З 8:00 до 20:00
Нд З 9:00 до 18:00

Патронаж новонароджених та ведення дітей до 1 року

Коли у родині народжується малюк, у вас щодня виникають десятки запитань щодо режиму дня, грудного вигодовування і здоров’я немовляти. Вам може здатися, що дитина не наїдається, змерзла під час прогулянки або у неї щось болить. Вам інколи складно відрізнити алергію від природного післяпологового висипання. А сопіння носиком ви сприймаєте як першу ознаку нездужання. 

Тривожитись за дитину – це нормально! Але місія наших лікарів – допомогти позбутися зайвих тривог і стати вашими партнерами з догляду за малюком.

У медичному центрі «Світ здоров’я» ми здійснюємо патронаж новонароджених. Перший візит спільно з вами плануємо одразу після повернення з пологового, а далі – щомісячні огляди впродовж першого року життя маляти. 

Півтори години часу – саме стільки виділяємо на візит-знайомство. Знаємо, що для вас важлива присутність у кабінеті тата дитини, а інколи також бабусь і дідусів. Тому залюбки практикуємо такі сімейні зустрічі.

Перший огляд новонароджених повністю проводить  лікар, а не медсестра. Це має значення для формування подальших точних рекомендацій і налагодження емоційного зв’язку «лікар-малятко».

Ви не чекатимете своєї черги, оскільки кабінет одразу буде підготовлено до прийому новонародженого. Плановий огляд немовлят мусить бути комфортним для всіх: дитини, її батьків та рідних. 

Наш сучасний зростомір не потребуватиме зайвих рухів, адже сам підлаштується під тільце маляти. Поки триватиме огляд, дитину розважатиме звуковий модуль над пеленальним столиком.

Забули вдома підгузки? Запропонуємо запасні потрібного розміру! А якщо виникне потреба погодувати маля, то забезпечимо маму затишним місцем і теплою ковдрою. 

Лікар під час огляду обов’язково: 

  • виміряє довжину і масу тіла дитини, окружність голови та грудної клітки;
  • порівняє результати вимірювання з антропометричними показниками при народженні (щоб з’ясувати відповідність нормам розвитку);
  • перевірить неврологічний статус (наявність рефлексів відповідно до віку); 
  • оцінить розвиток кісткової системи;
  • перевірить розвиток кульшових суглобів.

Лікар порекомендує провести лабораторні аналізи, а також УЗД серця, головного мозку та кульшових суглобів. Стан цих органів потребує посиленої уваги. Деякі патології розвитку проявляють себе симптомами уже після шестимісячного віку, тому рання інструментальна діагностика – це спосіб завчасно помітити відхилення і попередити ускладнення.  

За потреби, сімейний лікар або педіатр залучать до огляду команду суміжних спеціалістів – невролога, інфекціоніста, ортопеда. 

Батькам лікар надасть консультацію щодо:

  • організації грудного вигодовування та підтримання лактації у кризові періоди;
  • меню мами та режиму її відпочинку задля уникнення післяпологової депресії;
  • гігієни маляти;
  • температурного режиму у кімнаті дитини;
  • обов’язкової та додаткової вакцинації.
  • першого пригодовування.

Наш лікар перебуватиме з вами на зв’язку 24/7 у Вінниці і тоді, коли ви подорожуватимете з малятком. Тому що супровід та огляд дітей до року потребує постійної співпраці з родиною. Лікар надаватиме рекомендації відповідно до міжнародних протоколів доказової медицини. 

Насолоджуйтесь чудовим часом материнства і батьківства, дбаючи про здоров’я малюка правильно. Без упереджень, застарілих суджень та надмірної тривоги. 

Ваш дитячий лікар у Вінниці

Обирайте свого лікаря у медичному центрі “Світ здоров’я”! У нашій команді – прогресивні та захоплені своєю справою люди. Вони постійно навчаються у сфері доказової медицини, щоб бути вам корисними і вміло надати допомогу.

Корисні статті

Щоб записатися на прийом до сімейного лікаря в мікрорайоні Поділля (Вінниця), телефонуйте або заповнюйте онлайн-форму на нашому сайті.

...
Набряковий синдром: чи завжди причина у хворобі серця?
...
Грип та противірусні препарати
...
Себорейний дерматит: минає сам чи потрібно лікувати?
...
Гепатотоксичні ліки: як парацетамол, фіточаї і біологічні добавки руйнують печінку
...
Апаратна косметологія та дерматологія
...
Біль у спині? Найпоширеніші міфи