Адреса:бульвар Свободи, 10, м. Вінниця

Добове моніторування ЕКГ у Вінниці

ДОБОВЕ МОНІТОРУВАННЯ ЕКГ

Вас непокоїть робота серця. Час від часу воно завмирає, а потім прискорює ритм. Інколи тисне у грудях. Та класична електрокардіограма не підтвердила нічого надзвичайного. У таких випадках застосовують добове моніторування ЕКГ, яке також називають холтерівським методом або ж “холтер ЕКГ”. Вінниця має достатньо пропозицій у цьому напрямку, які змусять вас розгубитися. 

Натомість наш медичний центр пропонує доказовий й обґрунтований підхід до діагностики. Призначаємо добовий моніторинг ЕКГ лише тоді, коли дійсно є потреба  безперервно фіксувати серцебиття впродовж тривалого часу. 

Якщо ЕКГ спокою — це запис до 30 секунд, то ЕКГ за Холтером — від 24 годин до 7 діб. 

Холтерівське моніторування ЕКГ призначають, якщо:

  • є дискомфорт у ділянці серця є, а на ЕКГ він себе ніяк не проявив;
  • на електрокардіограмі спокою видно епізод передчасного скорочення, однак складно говорити про загальну клінічну картину.

Як відбуватиметься діагностика?

Кардіолог медичного центру «Світ здоров’я» збере анамнез (історію хвороби), зафіксує ваші скарги, проаналізує наявні результати аналізів. Потім до вашого тіла за допомогою одноразових наліпок приєднають маленький датчик (розміром з кілька коробочок сірників). 

Упродовж визначеного кардіологом часу ви будете вести звичайний спосіб життя і нотувати свої дії у щоденник. Натомість холтер фіксуватиме роботу серця і його реакцію на фізичні й емоційні навантаження, сон, відпочинок. Кардіолог порівняє результати моніторування із записами у вашому щоденнику і надасть рекомендації. За потреби долучить до лікування суміжних спеціалістів. 

Діагностичну цінність холтерівське моніторування має при різних видах аритмії, стенокардії, ішемічній хворобі серця та ін. Тож і ціна такого обстеження виправдана результатами, які цей метод надає.  

Приводом терміново звернутися до кардіолога є: 

  • біль у серці;
  • прискорене серцебиття;
  • нерівномірний ритм серця;
  • відчуття стискання у грудях;
  • запаморочення.

Діагностика за допомогою холтерівського моніторування практично не має протипоказань. Єдиним тимчасовим обмеженням для проведення дослідження є наявність ран, рубців від ран або опіку у ділянці шкіри, на яку закріплюються наліпки датчика.