Грип чи гостра вірусна респіраторна інфекція? При появі перших симптомів це запитання одразу виникає у думках. Відчуття у тілі при обох діагнозах досить схожі: слабкість, головний біль, лихоманка. Проте лікування суттєво відрізняється. Передовсім використанням противірусних препаратів.
Якщо у людини підтверджений діагноз “грип”, тобто є позитивний результат тесту на грип типу А або В або ж наявна клінічна картина грипу під час сезонної епідемії цієї недуги, тоді вчасне призначення противірусних ліків значно полегшить загальний стан хворого, скоротить тривалість захворювання та зменшить ймовірність специфічних ускладнень грипу.
Противірусна терапія повинна бути розпочата якомога раніше, адже через 3 дні від появи симптомів її ефективність різко знижується.
Існує багато різних респіраторних вірусів, які здатні викликати ознаки ГРВІ, але не всі вони є грипом.
Що вирізняє грип серед інших ГРВІ?
Ускладнення грипу:
У вагітних жінок грип здатен спричиняти викидні, народження мертвої дитини або появу вроджених вад. Грип у першому і другому триместрі значно збільшує ризик розвитку шизофренії (такі дані можна знайти у літературі, але вони досить суперечливі у результатах клінічних досліджень). Тому жінкам, які планують вагітність, та вагітним рекомендовано вакцинуватися від сезонного грипу. Цей метод захисту значно безпечніший, аніж використання противірусних препаратів безпосередньо під час захворювання.
Річ у тім, що противірусні ліки, які застосовуються для подолання грипу (озельтамівір), дуже тератогенні, тобто здатні викликати порушення розвитку плоду та появу вроджених дефектів.
Отже, що собою являє противірусне лікування грипу?
Клінічні рекомендації та доказові протоколи містять лише:
У Вінниці та більшості населених пунктів в Україні вам можуть запропонувати лише озельтамівір. Занамівір у нашому місті в аптеках найчастіше відсутній. Якщо в аптеці пропонують якісь інші противірусні пігулки від грипу, будьте обережні! Доказові лікарі їх називають «фуфломіцином».
Крім противірусних препаратів, симптоматично можуть допомогти парацетамол або ібупрофен. Для лікування неускладненого грипу потрібно лише два види ліків: противірусні та жарознижувальні (за потреби).
Але пам’ятайте, кожен препарат має протипоказання і побічні дії. Уважно прочитайте інструкцію перед тим, як щось вживати. У жодному разі не займайтесь самолікуванням, завжди будьте на зв'язку зі своїм сімейним лікарем!
А експрес-діагностика грипу (типу А та В) у медичному центрі "Світ здоров'я" надійно визначить наявність антигенів грипу в назофарингеальному змиві, що забезпечує точну діагностику захворювання. Експрес-діагностика грипу допомагає вчасно виявляти захворювання, що є особливо важливим в період епідемії грипу. Завдяки швидкості та доступності даного тесту, лікарі можуть вчасно почати лікування та запобігти подальшому поширенню захворювання.